Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Powtórny pogrzeb ofiary katastrofy Smolenskiej

0
Podziel się
bDBtkFWZ

s Powtórny pogrzeb ofiary katastrofy Smoleńskiej
Ks. Król-katastrofa Smoleńska-powtórny pogrzeb

O 13.00 rozpoczną się uroczystości pogrzebowe ks. Zdzisława Króla, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Ks. infułat był wieloletnim kanclerzem Kurii Metropolitalnej Warszawskiej, proboszczem parafii Wszystkich Świętych na Śródmieściu i kapelanem Warszawskiej Rodziny Katyńskiej.
Ciało księdza i innej ofiary katastrofy smoleńskiej ekshumowano 12 listopada. Zleciła to Naczelna Prokuratura Wojskowa, z powodu podejrzeń, że doszło do zamiany ciał. Przypuszczenia potwierdziły się. Okazało się, że ciało księdza Króla zostało złożone w niewłaściwym grobie. "Doszło do błędnego oznaczenia ciał i stało się to w Moskwie" - powiedział pułkownik Zbigniew Rzepa.
Ekshumacja, która doprowadziła do dzisiejszego, powtórnego pogrzebu odbyła się także na warszawskim cmentarzu w Pyrach. Wszystko wskazuje więc na to, że ciało księdza Króla pomylono z inną ofiarą katastrofy smoleńskiej - księdzem profesorem Ryszardem Rumiankiem, rektorem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Rzecznik archidiecezji warszawskiej, ksiądz Rafał Markowski powiedział, że ksiądz Król to postać wyjątkowo zasłużona dla kościoła w stolicy. "Miał duży udział w pracy dobroczynnej, wniósł wiele w życie kościoła warszawskiego"
Dzisiejsze uroczystości pogrzebowe będzie celebrował ksiądz kardynał Kazimierz Nycz. Odbędą się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie

Informacyjna Agencja Radiowa

bDBtkFXb
bDBtkFXC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)