Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pożary w amerykańskim Idaho

0
Podziel się
bEpQEvXF

Potężne pożary lasów zagrażają tysiącom mieszkańców amerykańskiego stanu Idaho. Rozprzestrzenianiu się płomieni sprzyjają panujące w tym regionie warunki atmosferyczne, a zwłaszcza upały i silny wiatr.
Płomienie zagrażają miejscowości Ketchum w stanie Idaho w północno-zachodniej części USA. Miejscowość ta jest znana większości Amerykanów jako miejsce do uprawiania sportów zimowych. Obszar objęty pożarem rozciąga się już na powierzchni kilkuset kilometrów kwadratowych i wciąż się rozszerza. Ewakuowano mieszkańców dwóch i pół tysiąca domów. Właściciele dalszych dziesięciu tysięcy rezydencji otrzymali zapowiedź, że im też może w każdej chwili grozić ewakuacja.
Ośmiuset strażaków uczestniczy w walce z pożarem, który został oficjalnie określony jako najwyższy narodowy priorytet w tej kategorii klęsk żywiołowych. Strażaków wspomagają samoloty i czterdzieści ciężkich pojazdów. Dziesięć dodatkowych samochodów strażackich ma dotrzeć do regionu w najbliższych godzinach.
Swoje górskie domki posiadają w tym regionie między innymi takie sławy jak Arnold Schwarzenegger, Tom Hanks i Bruce Willis.

IAR

bEpQEvYi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)