Notowania

poznań
20.11.2008 17:20

Poznań kończy przygotowania do Międzynarodowej Konferencji Klimatycznej - COP14

W dniach od pierwszego do dwunastego grudnia, w stolicy Wielkopolski odbędzie się największa na świecie konferencja poświęcona klimatowi.

Podziel się
Dodaj komentarz

Podczas konferencji delegaci z większości państw świata będą zastanawiać się między innymi nad tym jak przeciwdziałać ocieplaniu się klimatu. Podczas obrad delegaci będą uzgadniać projekt porozumienia, które będzie obowiązywało po wygaśnięciu zapisów protokołu z Kyoto, w 2012 roku. Zapisy te określają obowiązki państw w zakresie zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

COP-14 to jedna z największych konferencji, jakie kiedykolwiek odbywały się w Polsce. Będzie obywała się na powierzchni 42 tysięcy metrów kwadratowych. Konferencję obsługiwać będzie ponad pięciuset wolontariuszy, pięćset osób obsługi technicznej i ponad ośmiuset dziennikarzy. Delegaci będą obradować na dwóch salach plenarnych mogące pomieścić ponad dwa i pół tysiąca osób. Organizowana przez Narody Zjednoczone konferencja jest największą tego typu imprezą na świecie.

Weźmie w niej udział około ośmiu tysięcy osób z większości państw świata. Koszt konferencji to 90 milionów złotych. COP-14 odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Tagi: poznań, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz