Notowania

wiadomości
17.07.2012 08:34

PR1 Hofman-PSL-nieprawidłowości

Rzecznik klubu PiS Adam Hofman uważa, że należy wezwać ministra rolnictwa Marka Sawickiego do publicznych wyjaśnień w sprawie nieprawidłowości w państwowej firmie, handlującej zbożem.

Podziel się
Dodaj komentarz

Gość Programu Pierwszego Polskiego Radia powiedział, że prokuratura wyjaśni stopień odpowiedzialności ministra Sawickiego w tej kwestii. Zdaniem Hofmana, od jej ustaleń zależy, czy Sawicki powienien zostać zdymisjonowany.
Poseł PiS dodał, że głos w tej sprawie powinien zabrać premier Donald Tusk i szef PSL Waldemar Pawlak. Zdaniem Adama Hofmana, ujawnione nagrania są kolejnym dowodem na to, że Platforma Obywatelska stała się partią władzy, która gotowa jest lekceważyć podstawowe standardy politycznej uczciwości, byle tylko dalej rządzić. Poseł PiS przypomniał, że jego ugrupowanie zerwało koalicję, gdy okazało się, iż w Samoobronie dochodziło do nieprawidłowości.
Z ustaleń prasowych wynika, że nagrania rozmów Władysława Łukasika i Władysława Serafina analizuje Prokuratura Okręgowa w Białymstoku. Dziś prokuratorzy mają podjąć decyzję w sprawie ewentualnego wszczęcia śledztwa w sprawie składania fałszywych zeznań przez ministra rolnictwa Marka Sawickiego.
Łukasik podczas rozmowy z Serafinem sugerował, że szef resortu rolnictwa skłamał podczas składania zeznań jako świadek w postępowaniu dotyczącym nieprawidłowości przy zatrudnianiu i zwalnianiu pracowników Agencji Rynku Rolnego. Szefem Agencji był do niedawna Łukasik.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz