Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Praca-więcej tymczasowych

0
Podziel się

Polskie firmy coraz chętniej korzystają z elastycznych form zatrudnienia. Jedną z takich form jest zatrudnianie tymczasowe.

bEhESFuJ

Mimo, że w ubiegłym roku z pracy tymczasowej skorzystało ponad 11,5 tysiąca polskich pracodawców, to jednak w porównaniu z rozwiniętymi krajami Unii Europejskiej nie wypadamy najlepiej - mówi IAR Agnieszka Zielińska z Polskiego Forum HR. Jesteśmy poniżej średniej europejskiej, która wynosi półtora procent ogólnej liczby zatrudnionych. O nas jest to zaledwie 0,44 procent
W takich krajach jak Wielka Brytania, Holandia, Francja, Belgia czy Niemcy dawno już zrozumiano, że błyskawiczne reakcje na zmiany w otoczeniu biznesu, to dziś klucz do sukcesu w globalnej gospodarce. Nagłe wzrosty zamówień nie są problemem, gdy pracodawca może zatrudnić pracownika tylko na potrzebny okres. Także polscy pracodawcy coraz częściej zaczynają to rozumieć - podkreśla Agnieszka Zielińska.
Zalety pracy tymczasowej doceniają także sami polscy pracownicy, którzy wiedzą już, że czasy jednej pracy na całe życie już się skończyły.
Pracownicy tymczasowi zatrudniani są najczęściej w takich sektorach jak: przemysł samochodowy, przemysł lekki, maszynowy, spożywczy i tytoniowy oraz farmaceutyczny.

IAR

bEhESFvm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)