Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Premier-Kopacz-reforma zdrowia

0
Podziel się

Premier Donald Tusk jest przekonany, że rządowy pakiet zdrowotny będzie korzystny dla polskich pacjentów. Dziś prace nad nim rozpoczyna Sejm.

bEieuXdx

Podczas konferencji przed posiedzeniem szef rządu zaapelował do wszystkich parlamentarzystów o zgodne uchwalenie projektu. W jego opinii, rządowy pakiet stworzy nowy ład, w którym pacjent będzie czuł się bezpiecznie, losy szpitali będą przewidywalne, a kupujący leki nie będą zdani na łaskę koncernów farmaceutycznych. Donald Tusk dodał, że projekt zapewne napotka sprzeciw właśnie firm farmaceutycznych, a także szpitali i tych, którzy chcą dzikiej prywatyzacji służby zdrowia.
Minister zdrowia Ewa Kopacz powiedziała, że rządowy pakiet daje szansę na reformę systemu ochrony zdrowia. "Jeśli uda się go uchwalić, będzie to zwycięstwo pacjentów, uczciwych lekarzy i pielęgniarek" - mówiła minister. Ewa Kopacz wyraziła też nadzieję, że podczas sejmowej debaty w tej sprawie na sali plenarnej będzie dominowała merytoryczna wymiana zdań.
Posłowie zajmują się dziś projektami ustaw: o działalności leczniczej, o refundacji leków, o Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, o systemie informacji w ochronie zdrowia oraz nowelizacje ustaw: o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, o zawodach lekarza i lekarza dentysty i prawa farmaceutycznego.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEieuXea
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)