Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Premier-Norwegia-wizyta

0
Podziel się

Kwestie energetyczne były głównym tematem rozmów premiera Donalda Tuska z szefem norweskiego rządu Jensem Stoltenbergiem. Spotkanie odbyło się w Norwegii.

bEgfewXp

Premierzy w szczególności dyskutowali o konieczności dywersyfikacji dostaw gazu.
Podczas rozmowy pojawił się temat budowy gazociągu Skanled oraz osi gazowej północ-południe, której stworzeniem zainteresowane są kraje Grupy Wyszehradzkiej i współpracujące z nią państwa. Szczegóły dotyczące kooperacji polsko-norweskiej mają być omawiane podczas planowej na czerwiec wizyty Jensa Stoltenberga w Polsce.
Tematem rozmowy były też możliwości wydobycia w Polsce gazu łupkowego, konieczność ograniczenia emisji dwutlenku węgla, korzyści płynące dla Polski z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009-2014.
Premierzy poruszyli też kwestie międzynarodowe. Dyskutowali o sytuacji na Białorusi i o pobycie polskich żołnierzy w Afganistanie.
Na zaproszenie Jensa Stoltenberga premier Donald Tusk obserwował zmagania polskich sportowców, uczestniczących w mistrzostwach świata w narciarstwie Klasycznym w Holmenkollen.
Podczas wizyty polski premier spotkał się też z królem Norwegii Haraldem V.

IAR

bEgfewXS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)