Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
premier
10.09.2006 11:06

Premier prowadzi rozmowy i uczestniczy w obradach szczytu ASEM w Helsinkach

Jarosław Kaczyński rozmawiał z szefem fińskiego rządu Matti Vanhanenem o bezpieczeństwie energetycznym i gazociągu północnym. Premier przybył do Helsinek, by wziąć udział w szczycie ASEM ponad 40 państw Europy i Azji

Podziel się
Dodaj komentarz

Podczas spotkania obu polityków ustalono, że podczas październikowego szczytu Unii Europejskiej w Lahti pierwszym poruszanym tematem będzie kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Ostateczne decyzje w tej sprawie mają zapaść na grudniowym szczycie w Brukseli.
Rzecznik rządu Jan Dziedziczak powiedział, że w Lahti będzie omawiana kwestia gazociągu północnego. Dodał, że zdaniem obu premierów w sprawie bezpieczeństwa energetycznego Unia Europejska powinna prowadzić solidarną politykę.
Po południu ma także dojść do spotkania premiera Jarosława Kaczyńskiego z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Wprawdzie, tak jak wszystkie inne spotkania na szczycie ma być krótkie, ale poruszone mają być najważniejsze sprawy w naszych stosunkach i problemy jakie pojawiły się w nich ostatnio.
Premier ma bardzo intensywny rozkład zajęć- ogółem ma odbyć spotkania z szefami rządów 12 państw.
Szczyt ASEM po raz pierwszy obradował przed dzieisięcioma laty. Premierzy państw europejskich i azjatyckich wymieniają na nim poglądy na najważniejsze kwestie dotyczące polityki światowej, globalnego bezpieczeństwa i gospodarki.

Tagi: premier, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz