Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
premier
03.09.2006 15:54

Premier w Balicach o rozbudowie lotnisk, ochronie życia poczętego i dymisji prezesa NFZ

Premier zapowiedział, że osiem polskich lotnisk dostanie z Unii Europejskiej prawie 350 milionów euro na rozbudowę własnej infrastruktury. Pieniądze te zostaną wykorzystane w ciągu najbiższych trzech lat.

Podziel się
Dodaj komentarz

Podczas konferencji prasowej w Balicach Jarosław Kaczyński przedstawił sytuację i prespektywy polskich portów lotniczych. Wskazał, że za parę lat do sieci nowoczesnych lotnisk dołączą prawdopodobnie jeszcze dwa - w Bydgoszczy i Łodzi. Premier podkreślił znaczenie nowoczesnych lotnisk dla rozwoju turystyki. Jako przykład podał Kraków i zaznaczył, że to właśnie rozwój połaczeń lotniczych sprawił, iż miasto to odwiedza rekordowa liczba zagranicznych turystów.
Premier - zapytany o wniesiony przez LPR projekt poprawki do Konstytucji na rzecz obrony życia poczętego - powiedział, że jest to sprawa o fundamentalnym znaczeniu. Podkreślił, że projekt ten nie powinen być głosowany w bloku ustaw, ponieważ zasługuje na poważną, oddzielną debatę.
W sprawie obsady stanowiska prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Kaczyński zapewnił, że nadszedł czas na zmiany. Powiedział, że w ciągu kilku najbliższych dni prezes NFZ Jerzy Miller zostanie odwołany.

Tagi: premier, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz