Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydenci Polski i Ukrainy nie spotkają się na granicy

0
Podziel się
bEqHQiPp

Komorowski - przejście graniczne - wizyta - odwołanie

To miała być okazja do spokojnej rozmowy o tym, co się wydarzyło tuż przed i na samym szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. W poniedziałek miało dojść do spotkania prezydentów Polski i Ukrainy przy okazji otwarcia nowego przejścia granicznego. Rozmowę trzeba jednak odłożyć na później, bo Bronisław Komorowski na Wschód się nie wybiera. Spotkanie odwołała strona ukraińska.
Informacja o tym, że Bronisław Komorowski nie weźmie udziału w otwarciu przejścia Budomierz-Hruszew pojawiła się wczoraj wieczorem. Kancelaria Prezydenta nie wyjawiła jednak powodów decyzji. Na konferencji prasowej kończącej wileński szczyt prezydent powiedział, że uroczystość się odbędzie, ale na poziomie wicepremierów, bo takie jest życzenie strony ukraińskiej. Dopytywany mówił, że jest do pewnego stopnia rozczarowany tym, że nie spotka się na granicy z Wiktorem Janukowyczem. Ważne, jak dodał jest jednak to, ze przejście zostanie otwarte. "Tamto przejście było już zbudowane, ale nie było drogi po stronie ukraińskiej, więc ważne jest, że Ukraina buduje drogi w kierunku zachodnim, i to mnie w pełni satysfakcjonuje", powiedział prezydent.
Zachodnia Ukraina to nie jest miejsce, gdzie Wiktor Janukowycz po szczycie w Wilnie byłby mile widziany. Bronisław Komorowski poinformował, że nowy punkt na mapie drogowej zwiększy o około 10 procent przepustowość wszystkich przejść granicznych pomiędzy Polską a Ukrainą, a więc i siłą rzeczy między Ukrainą i Unią Europejską.

IAR

bEqHQiPS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)