Notowania

wiadomości
29.06.2011 19:12

Prezydencja - stosunki z Rosją - Pawlak

Blokada importu warzyw i owoców z Unii Europejskiej nie pomoże Rosji stać się członkiem Światowej Organizacji Handlu - ostrzega wicepremier Waldemar Pawlak. Przedstawiając priorytety polskiej prezydencji w Unii minister gospodarki zapowiedział, że nasz kraj będzie wspierał proces wchodzenia Rosji do WTO licząc, że uda się go zamknąć jeszcze w tym roku. Szef resortu gospodarki Waldemar Pawlak podkreśla jednak, że warunkiem członkostwa w WTO jest spełnienie standardów tej organizacji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wicepremier podkreśla, że Polska prezydencja położy nacisk na równe traktowanie państw Unii Europejskiej na arenie międzynarodowej, czego brakuje podczas negocjacji z Rosją. Po zablokowaniu importu warzyw i owoców z państw Unii w związku z problemem bakterii E.coli Rosjanie dopuścili na swój rynek tylko warzywa z Belgii i Holandii.
Minister rolnictwa Marek Sawicki zapowiedział, że jeśli Komisja Europejska nie porozumie się z Rosją i eksport warzyw na rosyjski rynek nie zostanie wznowiony, Polska będzie chciała sama rozmawiać z Moskwą.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz