Notowania

wiadomości
12.09.2011 12:07

Prezydent-jęz. migowy-ustawa-podpis

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o języku migowym i wezwał samorządy do jak najszybszego wdrożenia jej przepisów. Prezydent ogłosił to publicznie w Belwederze, a jego słowa przedstawiał też niesłyszącym tłumacz tego języka.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prezydent mówił, że najważniejszą sprawą jest kształtowanie wrażliwości w sprawie języka migowego. Dodał, że bez tego sama ustawa nic nie da. Bronisław Komorowski poprosił samorządy o taką wrażliwość i o jak najszybsze wdrożenie tych przepisów.
Prezydent mówił też, że barier dla niepełnosprawnych w Polsce jest dużo więcej, jednak część z nich będzie zniesiona w trakcie najbliższych wyborów. Ułatwienia będą między innymi dla osób niedowidzących, które będą chciały oddać głos. Prezydent uważa, że to dobry krok i dodaje, że wprowadzanie takich rozwiązań należy kontynuować.
Ustawa zakłada, że organy administracji publicznej będą musiały zapewnić osobom niesłyszącym tłumacza języka migowego. Tworzy też rejestr takich tłumaczy i przewiduje powołanie Polskiej Rady Języka Migowego.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz