Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent - debata - prawo

0
Podziel się

Według prezydenta, potrzebna jest poważna dyskusja na temat tworzonego w Polsce prawa. Bronisław Komorowski, który otworzył dyskusję poświęconą systemowi stanowienia prawa w ramach Forum Debaty Publicznej, powiedział, że obecnie społeczeństwo ma wiele zastrzeżeń do nowych przepisów. "Stałym problemem jest jakość powstających aktów prawnych" - podkreślił prezydent.

bEiVcgnF

Szefowa Fundacji im.Stefana Batorego Grażyna Kopińska, która otworzyła dyskusję na ten temat zwróciła uwagę, że największym problemem jej zdaniem jest to, że proces tworzenia nowych aktów prawnych jest mało przejrzysty. Bardzo często - zdaniem Grażyny Kopińskiej, ministerstwa mają problem z oceną skutków nowego prawa.
Z kolei, Katarzyna Urbańska z PKPP Lewiatan - organizacji, która jest członkiej Komisji Trójstronnej ds. Gospodarczo-Ekonomicznych - podkreśliła, że z punktu widzenia pracodawców największym problemem przy pisaniu nowych rozwiązań prawnych jest brak szerokich konsultacji społecznych i krótkie terminy na przedstawianie opinii w danej sprawie.
W trakcie otwierania dyskusji prezydent zapowiedział, że nie wyklucza ze swojej strony inicjatywy legislacyjnej, która miałaby usprawnić legislację. Bronisław Komorowski zaznaczył jednak, że najpierw przedstawiciele rządu, parlamentu i organizacji pozarządowych muszą w trakcie kolejnych spotkań ustalić wspólne obszary, nad którymi trzeba pracować w przyszłości. Komorowski nie ukrywał, że zależy mu na opracowaniu takich rozwiązań, które pozwolą na tworzenie prawa przejrzystego i zrozumiałego dla całego społeczeństwa.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEiVcgoi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)