Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prezydent
04.08.2007 20:49

Prezydent Czech krytykuje premera

Prezydent Czech Vaclav Klaus skrytykował rząd Mirka Topolanka za pasywne stanowisko w sprawie forsowania zalet tarczy antyrakietowej. Klaus wezwał gabinet, by nie bagatelizował argumentów przeciwników projektu i starał się z nimi polemizować.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prezydent zaapelował do Topolanka, aby zainicjował w tym celu poważną kampanię informacyjną. "Opozycja przeciw tarczy jest w naszym kraju realna. Sondaży nikt nie sfałszował" - przypomniał Vaclav Klaus.
Prezydent, który jest zarazem najwyższym zwierzchnikiem sił zbrojnych, popiera pośrednio plan budowy tarczy, zastrzegając, ze rząd nie powinien podchodzić do lokalizacji radaru, jak do "rzeczy z góry przesądzonej".
Propozycja budowy radaru ma w Czechach wielu przeciwników. Socjaldemokraci i komuniści domagają się rozpisania w tej sprawie referendum. Sondaże wskazują, ze co drugi Czech nie zgadza się na umieszczenie w jego kraju tarczy antyrakietownej, a co trzeci popiera budowę radaru - pod warunkiem, że będzie mógł podróżować do Stanów Zjednoczonych bez wiz.
I jest to realne, bowiem wczoraj amerykański prezydent George Bush podpisał nową ustawę imigracyjną. Jeden z jej zapisów mówi o zniesieniu wiz wjazdowych do Stanów Zjednoczonych dla obywateli niektórych krajów - w tym Czechów i .Estonczyków. Nowe przepisy nie objęły Polaków.

Tagi: prezydent, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz