Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dyplomaci
03.05.2006 19:10

Prezydent Lech Kaczyński spotkał się z dyplomatami

Prezydent Lech Kaczyński na spotkaniu z korpusem dyplomatycznym przypomniał, że każde z państw ma prawo do samodzielności. Prezydent podkreślił, że zarówno duży, jak mały kraj powinien walczyć o swoją niepodległość. Lech Kaczyński mówił o determinacji Polaków, którzy zawsze stawali w obronie ojczyzny. Jednocześnie prezydent dodał, że czasami państwo powinno wyrazić zgodę na ograniczenie swojej autonomii. Takim dobrym przykładem jest Unia Europejska. Jej działanie musi być rozsądne, bo inaczej może prowadzić do konfliktów - mówił Lech Kaczyński.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wyraził jednak nadzieję, że Europa znajdzie równowagę między ograniczeniami koniecznymi dla wspólnego dobra a suwerennością, jaką trzeba pozostawić państwom we Wspólnocie. Zdaniem prezydenta, tylko to jest gwarancją sukcesu i z tego sukcesu mogą także czerpać inne narody, bo będzie on zaraźliwy.
Na przyjęcie w ogrodach Pałacu Prezydenckiego Lech Kaczyński zaprosił dyplomatów akredytowanych w Polsce. Gośmi byli także marszałkowie Sejmu i Senatu i szefowie niektórych resortów.

Tagi: dyplomaci, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz