Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Proces ws. zabójstwa Papały - oskarżony chce zmienić adwokatów

0
Podziel się

Ryszard Bogucki - jeden z oskarżonych w procesie w sprawie śmierci generała Marka Papały - poprosił sąd o zmianę swoich adwokatów z urzędu. W Sądzie Okręgowym w Warszawie trwa kolejna rozprawa. Dziś zeznania złoży żona zastrzelonego szefa policji.

bEiATJbF

Oskarżony Ryszard Bogucki powiedział, że jego obrona ma charakter "formalno-iluzoryczny". Według niego jego adwokaci nie mają jednolitej linii obrony, zarzucił im również brak doświadczenia. Zapewnił, że nie ma nic do ukrycia. Dodał, że jego obrońcy nie chcą jednak, by składał zeznania, gdyż mogą być dla niego niekorzystne. Bogucki zwrócił się o przyznanie nowych adwokatów z urzędu. Powiedział, że koszty udziału jego pochodzącego z Katowic adwokata z wyboru w procesie w Warszawie są nie do udźwignięcia.

Oskarżony dodał, iż chce przeprowadzenia eksperymentu procesowego. Chciałby on, by w procesie wzięła udział kobieta o wzroście 1,65 m. Żona Papały twierdzi, że w dniu zabójstwa jej męża widziała Boguckiego z kobietą właśnie o takim wzroście i że miała ona podobny wzrost do Boguckiego. "Trudno mnie skrócić o pół głowy" - komentował oskarżony. Chciał on także przedstawić materiały prasowe z lat dziewięćdziesiątych, w których był prezentowany jego wizerunek. Zdaniem Boguckiego Małgorzata Papała mogła znać jego twarz z innych okoliczności, niż śmierć jej męża.

bEiATJci
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)