Notowania

wiadomości
22.01.2013 18:55

Prokuratura zajmie się zeznaniami świadków z procesu doktora G.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prokuratura sprawdzi, czy podczas procesu doktora G. świadkowie składali fałszywe zeznania. Zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w tej sprawie złożył sędzia Igor Tuleya. Podstawą postępowania będą dokumenty z procesu doktora G.
Rzecznik prokuratury Warszawa-Praga Renata Mazur powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że zapadła decyzja o wszczęciu postępowania w sprawie, a nie przeciwko konkretnym osobom. Zawiadomienie sędziego Tulei dotyczy podejrzenia składania fałszywych zeznań przez świadków w procesie doktora G. Do wniosku o wszczęcie postępowania, sędzia Tuleya dołączył protokoły zeznań świadków, co do prawdomówności których ma podejrzenia.
Sędzia Igor Tuleya zapowiedział, że złoży zawiadomienia do prokuratury po zakończeniu procesu kardiochirurga doktora G. Sędzia uznał go za winnego korupcji, ale w uzasadnieniu wyroku wiele miejsca poświęcił metodom działania CBA. Jego zdaniem, funkcjonariusze tej służby wielokrotnie łamali standardy demokratycznego państwa prawa. Dlatego zapowiedział zawiadomienie prokuratury o sprawach, które budziły jego wątpliwości

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz