Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przed nami targi Polagra

0
Podziel się:
bEDunFdx

Targi-rolnictwo-Poznań

Prawie tysiąc wystawców z 32 krajów odwiedzi rozpoczynające się dziś targi Polagra w Poznaniu. Na tegoroczną imprezę składają się targi wyrobów i technologii spożywczych, gastronomii, wyposażenia hoteli czy opakowań przemysłu spożywczego.
Prezes Targów Poznańskich Andrzej Byrt podkreśla, że impreza pomoże w promocji polskich producentów żywności i przetwórców. Organizator w rozmowie z Polskim Radiem podkreśla, że podobne wydarzenia "konfrontują popyt z podażą".
Organizator poznańskiego wydarzenia podkreśla, że na imprezie polscy rolnicy będą mogli spotkać zagranicznych kontrahentów. W stolicy Wielkopolski mają pojawić się nabywcy zarówno ze wschodu, jak i przedstawiciele największych centrów zakupowych i dystrybucyjnych w Unii Europejskiej.
Minister rolnictwa Stanisław Kalemba wierzy, że targi będą okazją do zapoznania się produktami polskich gospodarzy. Szef resortu rolnictwa zaznacza, że na poznańskich targach będzie można spotkać przedstawicieli wszystkich branży rolniczych. Poza rolnikami i handlowcami pojawią się także producenci maszyn lotniczych czy opakowań.
Organizatorzy spodziewają się w tym roku około 40 tysięcy zwiedzających. Po raz pierwszy targi odbyły się w 1985 roku. Wówczas była to jedna, duża, poświęcona rolnikom impreza. Obecnie jest ona podzielona na mniejsze, bardziej wyspecjalizowane targi.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEDunFea
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)