Notowania

wiadomości
04.01.2014 11:10

Przedłużenie śledztwa ws. zabójstwa teściowej Bruna K.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kraków - J.Kotas- śledztwo - Brunon K.

Prokuratura Rejonowa w Krakowie przedłużyła śledztwo w sprawie zabójstwa teściowej Brunona K. Julita Kotas była matką żony niedoszłego zamachowca, który planował wysadzić budynek Sejmu. Śledztwo w sprawie jej zabójstwa w prokuraturze toczy się od roku. Nie wiadomo kto zamordował Julitę Kotas. Prokuratura nie przedstawiła też nikomu zarzutów.
Śledztwo zostało przedłużone do końca marca, bo jak tłumaczą prokuratorzy - konieczne jest zbadanie szeregu dowodów. Nie chcą jednak zdradzać szczegółów. Prokuratura połączyła sprawę poszukiwania zaginionej Julity Kotas, ze sprawą odnalezienia nieznanych zwłok w kwietniu 2012 roku na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. "Zwłoki kobiety były ukryte pod sterta kamieni i mchu. Wygrzebały je dzikie zwierzęta.Wiadomo, że kobieta została zamordowana" -wyjaśnia nadkomisarz Katarzyna Cisło z małopolskiej policji. Kobieta zginęła od kilku ciosów zadanych w głowę. Jej tożsamość ustalono porównując DNA ze zwłok z tym znalezionym w jej domu.
Wiadomo, że ABW i policja przeszukiwały mieszkanie w związku ze sprawś planowania zamachu na sejm przez Brunona K. Funkcjonariusze poszukiwali broni i materiałów wybuchowych. Prokuratorzy na razie nie łącza obu tych spraw. Brunon K. w śledztwie o zabójstwo Julity Kotas nie był przesłuchiwany. Według prawników prokuratorzy wciąż zastanawiają się w jakim charterze go przesłuchać: świadka czy podejrzanego.
Proces niedoszłego zamachowca rozpocznie się 27 stycznia. Brunon K. usłyszał dziewięć zarzutów. Między innymi planowanie zamachu na konstytucyjne organy RP, nakłanianie innych osób do przeprowadzenia zamachu i nielegalne posiadanie broni oraz materiałów wybuchowych. Grozi mu 15 lat więzienia. Zdaniem śledczych jego działalność miała charakter terrorystyczny.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz