Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PSL może poprzeć zmiany w KRUS

0
Podziel się:

Nie wykluczył tego Stanisław Żelichowski z PSL. Zaznacza jednak, że wszystko będzie zależało od szczegółowych rozwiązań.

PSL może poprzeć zmiany w KRUS
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Polskie Stronnictwo Ludowe nie wyklucza poparcia zmian w przepisach o składkach zdrowotnych dla rolników.

W piątkowym expose Donald Tusk zaproponował, by państwo opłacało składkę tylko za rolników o gospodarstwach do 6 hektarów. Ci, którzy posiadają od 6 do 15 hektarów, będą płacili połowę składki, a całą składkę - posiadacze gospodarstw powyżej 15 hektarów.

Stanisław Żelichowski z PSL-u powiedział, że zmiany są potrzebne. Zastrzegł jednak, że wszystko będzie zależeć od szczegółów, nad którymi rząd będzie pracował.

Z kolei rzecznik rządu Paweł Graś zaznaczył, że expose premiera dotyczyło całego rządu a nie jednej partii. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Adam Hofman uważa, że nawet jeśli zmian uderzających w rolników nie poprze PSL, Donald Tusk może liczyć w tym zakresie na pomoc Ruchu Palikota.

Od 2013 roku premier chce wprowadzić rachunkowość w gospodarstwach, a potem opodatkowanie na ogólnych zasadach. Najpierw będzie to dotyczyło największych gospodarstw.

Premier dodał, że wraz z wprowadzeniem podatku dochodowego, stopniowo rząd będzie odchodził od KRUS-u. To z kolei pozwoli na likwidację podatku rolnego. Szef rządu mówił, że KRUS nie jest kopalnią złota dla polskich rolników, a świadczenia w tym systemie nie są godne pozazdroszczenia.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t80026.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zmiany;w;krus;co;proponuje;psl,70,0,966726.html) PSL też chce się wziąć za KRUS. Ulgi dla... _ - Miejmy świadomość, że rolnicy, którzy mają po kilka hektarów, prowadzą najczęściej gospodarstwa niedochodowe - _ mówi Jan Bury.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t86631.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pawlak;zapowiedzial;co;chce;zmienic;w;krus,117,0,937333.html) Pawlak ujawnił, co chce zrobić z KRUS Lider PSL nie rozmawiał jeszcze o swoich pomysłach z Platformą Obywatelską.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/t86511.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/rzad;chce;zmian;w;krus;tylko;kiedy,135,0,763783.html) Rząd chce zmian w KRUS. Tylko kiedy? Reformę szykuje zespół kierowany przez Michała Boniego. Ale nie ma terminu ukończenia prac.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)