Notowania

wiadomości
28.05.2012 03:39

"Puls Biznesu" - Fachowcy opuszczają resort finansów

Szykuje się kolejna fala odejść z Ministerstwa Finansów. Według informacji "Pulsu Biznesu" wiceminister Dominik Radziwiłł, odpowiadający głównie za emisję bonów i obligacji skarbowych, do jesieni opuści stanowisko. Prawdopodobnie wyjedzie do pracy w Międzynarodowym Funduszu Walutowym. Zastąpi w nim na stanowisku przedstawiciela Polski Katarzynę Zajdel-Kurowską.

Podziel się
Dodaj komentarz

Według "Pulsu Biznesu" z resortu finansów wraz z kilkoma współpracownikami odejdzie wkrótce też Marek Rozkrut, dyrektor Departamentu Polityki Finansowej Analiz i Statystyki. Gazeta przypomina, że tylko w ostatnich miesiącach z funkcji wiceministrów ustąpili Ludwik Kotecki i Wiesław Szczuka. Wcześniej głośne były odejścia między innymi, autorki kilkunastu budżetów państwa Elżbiety Suchockiej-Roguskiej, a także Elżbiety Chojny-Duch czy Stanisława Gomułki.
Tajemnicą poliszynela jest - czytamy w "Pulsie Biznesu" - że powodem odejść w większości przypadków są pieniądze. Wiceminister w rządzie zarabia na rękę około 8 tysięcy złotych. W porównaniu z wymaganymi kwalifikacjami i skalą odpowiedzialności to niewiele. W sektorze prywatnym wiceministrowie czy analitycy resrotu mogą często liczyć na kilkakrotnie wyższe pensje.
Więcej na ten temat - w "Pulsie Biznesu".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Puls Biznesu"/kry/ab

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz