Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Puls Biznesu" - Polska po 30 latach

0
Podziel się:

Zarabiamy 6 razy tyle co w 1980 roku i konsumujemy o 72 procent więcej niż 30 lat temu - pisze "Puls Biznesu". Prozumienia Sierpniowe otworzyły drogę do przemian politycznych, ale przede wszystkim do zmiany systemu gospodarczo-społecznego - przypomina dziennik.

Postulaty strajkujących robotników w większości dotyczyły kwestii ekonomicznych i chociaż niewiele z nich zostało w stu procentach zrealizowanych, to przeciętny Polak jest znacznie bardziej zamożny niż 30 lat temu. O skali zmian świadczą statystyki.
W 1980 roku co czwarta rodzina posiadała samochód, dziś statystycznie każda rodzina ma auto. Poprawiła się też sytuacja mieszkaniowa. Przeciętne lokum polskiej rodziny ma 70 metrów kwadratowych, czyli o 14 metrów więcej niż w 1980 roku. Więcej mamy też urządzeń RTV AGD, co skutkuje trzykrotnie większym zużyciem prądu. Telefon stacjonarny ma 75 procent gospodarstw domowych, telefonów komórkowych mamy 44 miliony, gdy w 1980 roku telefon posiadała co szósta rodzina.
Nadal wiele do życzenia pozostawia infrastruktura. Sieć dróg publicznych wydłużyła się z 180 tysięcy do ponad 260 tysięcy kilometrów. Wodociągi mierzą w sumie 270 tysięcy kilometrów, czyli pięciokrotnie więcej niż 30 lat temu. Skurczyła się jednak liczba lini kolejowych z 24,4 tysięcy kilometrów do 20,4 tysięcy.
Pełny bilans 30-lecia w "Pulsie Biznesu".

"Puls Biznesu"/IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/jp/ab

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)