Notowania

wiadomości
19.09.2011 01:05

"Puls Biznesu" - Prokuratura daje plamę za plamą

Prokuratorzy nie radzą sobie ze sprawami gospodarczymi - pisze Puls Biznesu i podaje listę spektakularnych spraw, zakończonych porażkami śledczych. Gazeta przypomina, że w piątek w sprawie byłego ministra skarbu Wiesława Kaczmarka i byłego szefa Totalizatora Sportowego Mirosława Roguskiego oskarżonych o działanie na niekorzyść interesu publicznego, zapadł wyrok uniewinniający. Jak pisze Puls Biznesu, nie było zaskoczenia, bo po 2 latach procesu, prokuratura nagle zmieniła zdanie i przed sądem wniosła o uniewinnienie oskarżonych. Zdaniem gazety ten proces pokazuje grzechy polskich prokuratorów. Wśród nich - żółwie tempo pracy. Zgodnie z prawem śledztwo "powinno być ukończone w ciągu 3 miesięcy". W przypadku sprawy Kaczmarka, trwało 3,5 roku, ale to raczej średnia długość postępowania w sprawach gospodarczych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wielkim problemem wymiaru sprawiedliwości są też biegli. W sprawach gospodarczych najlepsi specjaliści z renomowanych firm, nie chcą pracować dla śledczych ze względu na niskie wynagrodzenie. To dlatego w większości spraw giełdowych prokuratura zasięga opinii tylko dwóch biegłych. Dodatkowo często opinie są sprzeczne i niskiej jakości.
Gazeta przypomina też porażki prokuratury, takie jak sprawa niesłusznie zatrzymanego Romana Kluski, właściciela Optimusa czy Janusza Lewandowskiego, po 18 latach od transakcji uniewinnionego z zarzutu niekorzystnej prywatyzacji Krakchemii. Więcej o działaniach polskich śledczych w dzisiejszym Pulsie Biznesu.

IAR/pb/łp/nyg

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz