Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Puls Biznesu" - Pułapki bessy

0
Podziel się:

Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega przed obietnicami niektórych instytucji finansowych obiecujących wysokie zyski mimo gorszej koniuktury na giełdach - pisze "Puls Biznesu". Dokładniej należy przyjrzeć się tak zwanym produktom strukturyzowanym.

Zanim zdecydujemy się zainwestować swoje oszczędności w lokaty strukturalne powinniśmy przyjrzeć się ukrytym opłatom, prowizjom i realnym dochodom, jakie można z niej uzyskać - pisze gazeta. Co prawda większość banków przy tego typu lokatach gwarantuje wypłatę zainwestowanych środków, a przy okazji umożliwia zarabianie na najbardziej ryzykownych inwestycjach. Polski nadzór bankowy nie narzuca stanardów dla tego typu ofert, co daje dużą dowolność w kształtowaniu oferty bankom, nie zawsze tak korzystnym dla klienta jak przedstawiają to reklamy. Zwłaszcza jeśli założymy, że rekordowe zyski z lat poprzednich, którymi kuszą banki raczej się nie powtórzą, a realna stopa inflacji w ciągu dwóch lat wyniesie ponad 7 procent.
"Puls Biznesu" podkreśla, że zaufanie polskich inwestorów do lokat strukturalnych w ostatnich tygodniach rośnie. Analitycy prognozują, że pod koniec roku wartość oszczędności ulokowanych w tego rodzaju prduktach finansowych wyniesie nawet 20 miliardów złotych, czyli wzrośnie blisko 100 procent. Szczegóły w "Pulsie Biznesu" .

Puls Biznesu/IAR/jp/MagM

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)