Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wrocław
13.04.2008 23:14

"Puls Biznesu" - Wrocław chce centrum badawczego

Europejski Instytut Innowacji i Technologii, który może powstać we Wrocławiu przyniesie olbrzymie zyski stolicy Dolnego Śląska. "Puls Biznesu" dotarł do raportu jednej z firm consultingowycch, która przygotowała raport oceniający skutki inwestycji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pomysł powołania instytutu badawczego, który ściśle współpracowałby z biznesem i przemysłem, to nic innego jak próba skopiowania przez Unię Europejską doświadczeń amerykańskich. Unia chce przeznaczyć na ten cel do 2013 roku 2,4 miliarda euro.
Wrocław ma szanse na ulokowanie w mieście rady zarządzającej projektem oraz budowę jednego z centr badawczych. Każda decyzja o powierzeniu miastu przynajmniej części projektu oznacza poważny zastrzyk inwestycji dla regionu. Budżet pańśtwa może zyskać na tym nawet do 740 milionów złotych rocznie.
Decyzja o lokalizacji siedziby rady zarządzającej Instytutem zapadnie 30 maja, a poza Wrocławiem o ulokowanie centrum u siebie walczą między innymi Budapeszt, Wiedeń i Bratysława oraz Strasburg. Prawdopodobnie kandydatury zgłosza również Berlin, Barcelona i Bruksela.
Więcej o ewentualnych korzyściach z ulokowania w Polsce EIT w "Pulsie Biznesu".

"Puls Biznesu"/IAR/to/jp

Tagi: wrocław, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz