Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Puls Biznesu": Konflikt interesów Andrzeja Ruski

0
Podziel się:

"Puls Biznesu" przygląda się Andrzejowi Rusce, który z nadania ministra sportu został kuratorem w PZPN. Według dziennika, Rusko jako prezes Ekstraklasy SA pozostawał w konflikcie interesów.

"Puls Biznesu" pisze, że prezes Rusko stworzył Puchar Ekstraklasy, aby poszukać dodatkowych pieniędzy dla Ekstraklasy SA, zarządzającej krajową pierwszą ligą piłkarską, czyli Orange Ekstraklasą. W listopadzie 2006 roku prawa do transmisji z meczów pucharu kupuje Polsat. Za trzyletnią wyłączność płaci 6 milionów złotych. "Wtedy to media piszą o związkach Andrzeja Ruski z Zygmuntem Solorzem-Żakiem, za każdym razem dodając, że top związki 'dawne'".
Dziennik twierdzi jednak, że zarówno w chwili podpisywania umowy z Polsatem, jak i dziś, Andrzeja Ruskę z Solorzem-Żakiem wciąż wiążą ścisłe związki biznesowe. "Puls Biznesu" wyjaśnia, że kurator PZPN pozostaje prezesem i właścicielem 40 procent udziałów w istniejącej od 1991 roku firmie Solpol, właściciela nieruchomości w centrum Wrocławia, w kórej utworzono dwa działające do dziś domy towarowe. Pakiet 51 procent firmy ma Zygmunt Solorz-Żak. Gazeta dodaje, że Rusko jest prezesem i akcjonariuszem firmy Gurex, kupionej w 1998 roku przez właściciela Polsatu.
Więcej o znajomości i wspólnych interesach Andrzeja Ruski oraz Zygmunta Solorza-Zaka - w "Pulsie Biznesu".

Puls Biznesu/jędras

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)