Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Puls Biznesu" Telekomunikacyjna inwazja z Korei

0
Podziel się:

Dwa koreańskie koncerny telekomunikacyjne - Korea Telecom i SK Telecom - chcą wejść na rynek telefonii komórkowej w Polsce - pisze "Puls Biznesu". Według dziennika, firmy te nie zamierzają jednak budować sieci od podstaw - w grę wchodzi kupno części udziałów lub stworzenie joint venture. Przedstawiciele obu koncernów twierdzą, że rozpoczną w Polsce działalność, jeśli znajdą odpowiednich partnerów.

"Puls Biznesu" pisze, że Korea Telecom w najbliższym czasie będzie rozmawiać z poważnym polskim partnerem (którego nazwa na razie nie zostanie ujawniona) na temat nowej technologii w telefonii komórkowej. Z kolei SK Telecom jest zainteresowany wejściem na rynek telefonii komórkowej w Polsce, w szczególności telefonii komórkowej połączonej z internetem. Ta firma może być operatorem lub dostarczyć polskiemu partnerowi technologię.
Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska uważa, ze wejście nowych inwestorów byłoby bardzo korzystne, gdyż polskim przedsiębiorstwom brakuje pieniędzy na inwestycje.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) / "Puls Biznesu" / dw / kusiak

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)