Notowania

tadż mahal
24.01.2010 08:48

Pustki w Tadż Mahal

Podziel się
Dodaj komentarz
  Chłody, mgły i utrudnienia komunikacyjne wypłoszyły turystów z najpopularniejszego indyjskiego zabytku - mauzoleum Tadż Mahal w Agrze. Organizatorzy turystyki w tym mieście narzekają, że ich zarobki maleją.
  W okresie największego nasilenia ruchu turystycznego Tadż Mahal jest odwiedzany przez ponad 40 tysięcy turystów dziennie. Obecnie ich liczba spadła poniżej 10 tysięcy. Trudno się dziwić - spowijające Agrę przez ostatnie całe dni mgły nie pozwalają oglądać marmurowej budowli w całej okazałości. Poza tym samo dotarcie do Agry sprawia w ostatnich dniach wiele kłopotów. Z powodu mgieł odwoływane są pociągi, a te które wyruszają, [mają](https://turystyka.wp.pl/male-6050031134733441c) ogromne opóźnienia. Podobnie jest z komunikacją lotniczą. Zarówno lotnisko w Agrze, jak i w Delhi paraliżowane jest z powodu złych warunków atmosferycznych na wiele godzin dziennie. Wszystko to sprawia, iż hotelarze z Agry codziennie otrzymują informacje od odwołaniu kolejnych rezerwacji, a przewodnicy oprowadzający turystów po marmurowych dziedzińcach Tadż Mahalu nie mają zajęcia.
  Tadż Mahal to 17-wieczne mauzoleum grobowe, które wybudował władca indyjski z dynastii Mogołów dla upamiętnienia swej ukochanej żony. Budowla uchodzi za jeden z nowożytnych cudów świata.
Tagi: tadż mahal, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz