Notowania

putin
23.05.2011 10:32

Putin już wie, czy powalczy o prezydenturę

Rosyjskie agencje i portale internetowe twierdzą, że premier Władimir Putin już postanowił o swoim starcie w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Rosyjscy dziennikarze opierają się na artykule angielskiego dziennika The Times, w którym autorzy sugerują, że podobną decyzję podjął również prezydent Dmitrij Miedwiediew, co doprowadzi do ostrego konfliktu między liderami rosyjskiej polityki.

_ The Times _ powołując się na źródła w Kremlu i wśród współpracowników premiera przekonują, że rozgrywka o urząd prezydenta Rosji już się rozpoczęła. -_ To klasyczny w historii przypadek gdy uczeń chce pokonać nauczyciela _ - twierdzi dziennik.

Ostatnie wypowiedzi prezydenta Dmitrija Miedwiediewa o ludziach, którzy chcieli by rządzić wiecznie doprowadzając do wojny domowej - zdaniem_ The Times _ miały odnosić się właśnie do Władimira Putina.

-_ Między Putinem a Miedwiediewem narasta napięcie i premier zaczął tracić wiarę w lojalność prezydenta _ - cytują rosyjskie media opinie londyńskich dziennikarzy. -_ Między nimi jest rywalizacja, ale są zbyt mądrzy aby pogrążać się w osobistych konfliktach _ - napisał The Times.

Według rosyjskiej konstytucji, gdyby Władimir Putin został wybrany w 2012 roku na prezydenta Rosji jego rządy mogłyby trwać 2 kadencje aż do 2024 roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/95/t139615.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/miedwiediew;vs;putin;nie;chodzi;o;show,160,0,831648.html) Miedwiediew vs. Putin? Nie chodzi o show Prezydent Rosji niebawem podejmie decyzje, czy wystartuje w wyborach prezydenckich.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/73/t139337.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/znow;zgrzyt;miedzy;miedwiediewem;i;putinem,87,0,828759.html) Znów zgrzyt między Miedwiediewem i Putinem? Prezydent Rosji zdystansował się od tworzenia koalicji lojalnych wobec władz organizacji społecznych i biznesowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t103297.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/miedwiediew;ostro;zrugal;ministrow;putina,176,0,826800.html) Miedwiediew ostro zrugał ministrów Putina Rządowi dostało się za niewykonanie planów zakupu broni. _ Dawnymi czasy połowa z obecnych tutaj zajmowałaby się już aktywną pracą fizyczną na świeżym powietrzu _.
Tagi: putin, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz