Notowania

putra
05.12.2008 16:38

Putra: "Prezydium Izby nie powinno cenzurować i oceniać wypowiedzi polityków"

Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Putra uważa, że Prezydium Izby nie powinno cenzurować i oceniać wypowiedzi polityków. Polityk PiS odniósł się w ten sposób do decyzji trzech członków Prezydium Sejmu, którzy potępili zachowanie Jarosława Kaczyńskiego wobec Stefana Niesiołowskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Chodzi o wypowiedź przewodniczącego Prawa i Sprawiedliwości, w której oskarżył on Stefana Niesiołowskiego składanie w czasach PRL zeznań obciążających innych opozycjonistów. Zdaniem Krzysztofa Putry zachowanie członków Prezydium Sejmu jest niedopuszczalne, gdyż ocenę polityków należy zostawić historykom i opinii publicznej.

Platforma Obywatelska złożyła wniosek do sejmowej komisji etyki poselskiej przeciw Jarosławowi Kaczyńskiemu. Prezes PiS powiedział, że Stefan Niesiołowski w areszcie w PRL "sypał" kolegów z rozbitej przez SB organizacji opozycyjnej "Ruch". Niesiołowski słowa prezesa PiS nazwał "podłą insynuacją", "nikczemnością" i "politycznym łajdactwem". Przypomniał, że dwa procesy w tej sprawie już wygrał. Nie wyklucza, że po konsultacji z prawnikiem i ten przypadek trafi do sądu.

Tagi: putra, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz