Notowania

polska
30.06.2009 18:55

R. Sikorski: Polska bierze pod uwagę stanowisko Rosji ws. tarczy

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski powiedział w telewizji "Russia Today", że Polska bierze pod uwagę stanowisko Rosji w sprawie budowy w naszym kraju elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Dodał, że właśnie dlatego Warszawa cały czas mówiła, że Rosja będzie miała prawo na monitoring bazy. 

Podziel się
Dodaj komentarz

Minister Sikorski, którego cytuje agencja prasowa Interfax, zwrócił uwagę, że Polska jeszcze nie ratyfikowała porozumienia dotyczącego tarczy, a zrobi to wtedy, gdy Stany Zjednoczone potwierdzą swoje zainteresowanie takimi systemami. Szef dyplomacji uważa, że ostatnio stosunki między Warszawą i Moskwą poprawiły się. Radosław Sikorski oczekuje też, że premier Władimir Putin odwiedzi Polskę na początku września.

Minister Sikorski podkreślił, że Polska i Rosja różnią się w ocenie historii, między innymi w sprawie zbrodni katyńskiej. "Nie przyjmujemy stalinowskiej interpretacji historii i musimy ją przezwyciężyć" - powiedził szef polskiego MSZ. Dodał, że dlatego została powołana komisja do rozpatrzenia trudnych spraw.

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz