Rajd Dakar - Peterhansel liderem, Hołowczyc 6.

0

Rajd Dakar - Krzysztof Hołowczyc - Marek Dąbrowski - Jacek Czachor - Martin Kaczmarski Adam Małysz

Stephane Peterhansel wygrał 12. etap Rajdu Dakar w rywalizacji samochodów. Francuz przejechał trasę z El Salvador do La Sereny (Chile), liczącą 699 km (w tym 350 km odcinka specjalnego), w 3 godziny, 38 minut i 19 sekund. Najlepszy z Polaków, Krzysztof Hołowczyc, zajął 5. miejsce i stracił do zwycięzcy 18 minut i 6 sekund. Dobrze spisali się także Marek Dąbrowski i Jacek Czachor, którzy zajęli 14. pozycję. Na 18. miejscu uplasował się Martin Kaczmarski, a tuż za nim Adam Małysz.
Na prowadzenie w klasyfikacji generalnej przed ostatnim etapem Rajdu Dakar wyszedł Francuz Stephane Peterhansel. Na drugim miejscu jest Hiszpan Nani Roma, a na Nasser Al-Attiyah z Kataru. Hołowczyc zajmuje 6. miejsce, Dąbrowski jest 7., Kaczmarski - 9., a Małysz - 13.