Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rajd Dakar - Sonik zwycięzcą szóstego etapu, Przygoński ósmy

0
Podziel się:
bEChPjqZ

Rajd Dakar - Rafał Sonik - Jakub Przygoński

Polski kierowca quada Rafał Sonik został zwycięzcą szóstego etapu Rajdu Dakar. Czterystukilometrową trasę etapu z Tucuman do Salta pokonał w czasie 4 godzin, 57 minut i 43 sekund i o 54 sekundy wyprzedził Urugwajczyka, Sergio Lafuente. Trzedci na mecie piątkowego etapu zameldował się Chilijczyk Victor Gallegos Lozic, stracił do Rafała Sonika blisko 4 minuty.
Rafał Sonik po sześciu etapach awansował na drugie miejsce wśród kierowców quadów, liderem pozostaje Sergio Lafuente, do którego polski kierowca traci 21 minut i 5 sekund. Na trzecie miejsce spadł Ignacio Casale - Chilijczyk, który na szóstym etapie zajął czwarte miejsce, traci do lidera niespełna 27 minut.
Dobre ósme miejsce na piątkowym etapie zajął Jakub Przygoński - motocykliści mieli do pokonania także 400 km odcinków specjalnych, Polak stracił do zwycięzcy etapu, Francuza Alaina Duclosa, 8 minut i 12 sekund. W klasyfikacji generalnej Jakub Przygoński jest siódmy, ze stratą godziny i 48 minut do lidera, Marca Comy - Hiszpan był w piątek drugi.

Naczelna Redakcja Sportowa PR / mw

bEChPjrC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)