Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ratownicy medyczni zawiesili akcję protestacyjną

0
Podziel się:

Akcja protestacyjna ratowników medycznych została zawieszona - to efekt spotkania minister zdrowia Ewy Kopacz z przedstawicielami związków zawodowych ratownictwa medycznego. Akcja trwała od 23 czerwca.

bESAFbdx

Przewodniczący Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego Robert Szulc podkreślił, że rozmowa z minister zdrowia spełniła oczekiwanie związkowców. Rozmowa była merytoryczna, a minister Kopacz rzeczowo odpowiadała na pytania związkowców - podsumował Szulc i dodał, że jeśli szefowa resortu zdrowia wywiąże się ze wszystkich zobowiązań tosytuacja w ratownictwie będzie się poprawiać.

Tomasz Badach-Rogowski, członek zarządu Krajowego Związku zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego podkreślił, że ministerstwo zobowiązało się do wzrostu wynagrodzeń dla ratowników medycznych.

Podwyżki dla ratowników medycznych ma zagwarantować dodatkowe 130 mln złotych, które minister zdrowia przeznaczyła na ratownictwo.

bESAFbdz

Ewa Kopacz poinformowała, że zespół ds. ratownictwa został rozszerzony o przedstawicieli wszystkich związków zawodowych. Zdaniem szefowej resortu zdrowia, usprawni to prace nad nowelizacją ustawy o ratownictwie.

Minister zdrowia podziękowała związkowcom za konstruktywną rozmowę. Zwróciła uwagę, że na tym przełomie skorzystają przede wszystkim pacjenci.

Rozmowy związkowców z minister zdrowia trwały ponad 2 godziny.

bESAFbea
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)