Notowania

wiadomości
15.04.2011 16:59

RE-wyróżnione polskie miasta

Dziewięć polskich miast wyróżnionych zostało przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy w konkursie o Nagrodę Europejską. Laureatem głównej nagrody zostały w tym roku dwa miasta- francuskie Landerneau i Infeld w Bawarii. Plakietkę Honorową, otwierającą drogę do głównej nagrody przyznano Będzinowi na Śląsku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Nagroda Europejska jest najwyższym odznaczeniem przyznawanym władzom lokalnym za działalność zbliżającą europejskie miasta i gminy. Aby otrzymać najwyższe wyróżnienie, miasta biorące udział w konkursie muszą dostać pozostałe niższe wyróżnienia: Dyplom Europejski, Flagę Honorową i Odznakę Honorową. Przyznaje się je miastom i gminom za inicjatywy na rzecz współpracy i solidarności europejskiej. Ocenie podlegają między innymi partnerskie kontakty miast, wymiany młodzieży i wspólne przedsięwzięcia kulturalne, ekonomiczne i naukowe.
W tym roku z polskich miast najwyższe wyróżnienie Plakietkę Honorową otrzymał Będzin. Flagą Honorową odznaczone zostały Barlinek w województwie Zachodniopomorskiem, Serock i Wałcz.
Laureatami Dyplomu Europejskiego Jabłonka w województwie Małopolskim, Korfantów (woj. Opolskie), Puławy (woj. Lubelskie), Sopot (woj. Pomorskie), Sulęcin (woj. Lubuskie).
Główne trofeum konkursu- Nagrodę Europejską otrzymały dotychczas w Polsce trzy miasta: Gdynia i Częstochowa i Katowice.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz