Notowania

białoruś
10.04.2013 06:18

Relacje z UE różnią białoruskich opozycjonistów

Andrej Sannikau uważa, że Unia Europejska powinna zerwać stosunki z dyktaturą na Białorusii

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krzysztof Białoskórski/orka.sejm.gov.pl)
Na zdj. Aleksandr Milinkiewicz

Relacje na linii Mińsk-Bruksela różnią białoruskich opozycjonistów. Jeden z nich, Andrej Sannikau uważa, że Unia Europejska powinna zerwać stosunki z dyktaturą na Białorusi dopóki wszyscy więźniowie polityczni nie zostaną zwolnieni.

Według niego, Wspólnota powinna też zaostrzyć sankcję, w tym handlowe. Z kolei Aleksandr Milinkiewicz przekonuje, że Mińska nie można izolować, trzeba rozmawiać, w przeciwnym razie ucierpi społeczeństwo. _ _

_ - Jestem za dialogiem krytycznym i uwarunkowanym, krok za krok. W Europie mówi się - więcej za więcej. Ja powiedziałbym mniej za mniej, ale nie izolacja, bo to oznacza wepchnięcie w ramiona Rosji _ - powiedział białoruski opozycjonista.

Aleksandr Milinkiewicz podkreślił, że w sprawie Białorusi Unia Europejska powinna mówić jednym głosem. Zbyt częste i zbyt duże rozbieżności na temat relacji z Mińskiem powodują, że trudniej wypracować skuteczną strategię postępowania wobec białoruskich władz.

Czytaj więcej w Money.pl
"Zerwijcie stosunki z Białorusią!" Głośny apel... Zdaniem autora apelu Unia Europejska próbuje obecnie wrócić do _ dialogu z dyktaturą _.
W tym kraju mają już dość "reżimu wizowego" Trzej liderzy białoruskiej opozycji zaapelowali do Unii Europejskiej m. in. o uproszczenie reżimu wizowego dla Białorusinów, jednostronne wprowadzenie małego ruchu granicznego i zwiększenie pomocy dla sił demokratycznych.
"Przeszkodę mamy za sobą." Ukraina bliżej... Janukowycz udzielił zdecydowanej odpowiedzi na apele zachodnich polityków.
Tagi: białoruś, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz