Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rocznica beatyfikacji Jana Pawła II. Papież Franciszek pamiętał

0
Podziel się:

Papież Franciszek pamiętał o przypadającej dziś 2. rocznicy beatyfikacji Jan Pawła II. Mówił o tym w czasie audiencji generalnej do obecnych na niej Polaków.

Rocznica beatyfikacji Jana Pawła II. Papież Franciszek pamiętał
(PAP/EPA/CLAUDIO PERI)
bESiTaeZ

Papież Franciszek pamiętał o przypadającej dziś 2. rocznicy beatyfikacji Jan Pawła II. Mówił o tym w czasie audiencji generalnej do obecnych na niej Polaków. Nawiązując do święta pracy mówił o związanych z nią dzisiaj problemach.

Zwracając się do obecnych na Placu św. Piotra Polaków papież Franciszek przypomniał o drugiej rocznicy beatyfikacji Jana Pawła II. Polakom życzył, aby ich życie przenikał przykład wiary, miłości i odwagi apostolskiej Jana Pawła II.

Mówiąc wcześniej o dzisiejszej uroczystości świętego Józefa robotnika, papież podkreślił, że praca jest częścią planu miłości Boga. Pozwala ona człowiekowi utrzymać siebie, swoją rodzinę, przyczynić się do rozwoju ojczyzny.

bESiTafb

Z niepokojem stwierdził, że świat pracy i przedsiębiorczości staje dzisiaj w obliczu takich problemów, jak bezrobocie, wyzysk, redukcja miejsc pracy, zwolnienia i praca niewolnicza. W audiencji, jak przed tygodniem, wzięło udział ponad sto tysięcy osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież Franciszek wspominał Jana Pawła II Zmarłego osiem lat temu, w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego Jana Pawła II wspomniał w południe papież Franciszek.
6 milionów osób obserwuje papieża. Jak? Profil jest redagowany w dziewięciu wersjach językowych. Aż 87 tysięcy ludzi czyta wiadomości od nowego biskupa Rzymu po łacinie.
Ten prezydent jest wzorem dla papieża Watykan podał, że biskup Rzymu zadzwonił w środę do prezydenta Włoch, by podziękować za życzenia imieninowe i zapewnić o swym uznaniu.
bESiTafC
KOMENTARZE
(0)