Notowania

wiadomości
12.09.2011 12:08

Rosja-Ługowoj-Litwinienko-media

Wizyta premiera Wielkiej Brytanii w Moskwie spowodowała, że rosyjskie media poświęcają dużo miejsca tak zwanym trudnym kwestiom w kontaktach Londynu z Moskwą. Podczas swojego spotkania ze studentami Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego David Cameron zapowiedział, że nie będzie unikał rozmów na te tematy, które są powodem ochłodzenia stosunków Rosji z jego krajem.

Podziel się
Dodaj komentarz

Agencja RIA Novosti opublikowała rozmowę z rosyjskim posłem, którego brytyjska policja podejrzewa o współudział w zabójstwie byłego rosyjskiego szpiega Aleksandra Litwinienki. Andriej Ługowoj zapowiada, że będzie próbował uzyskać od strony brytyjskiej wyniki ekspertyz sądowych dotyczących śmierci Litwinienki. "Chcę wreszcie dowiedzieć się jakie są dowody na to, że współuczestniczyłem w zabójstwie" - twierdzi Ługowoj.
Londyn już w 2007 roku domagał się ekstradycji rosyjskiego deputowanego, ale Moskwa odmówiła. Radio "Svoboda" zwraca uwagę na gospodarczy wątek w kontaktach Moskwy z Londynem. Stacja przypomina, że od lat kłopoty na rosyjskim rynku ma brytyjski koncern paliwowy BP. Rozgłośnia twierdzi, że możliwe jest dziś nieplanowane wcześniej spotkanie Davida Camerona z Władimirem Putinem.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz