Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja-teatr-Polska

0
Podziel się

W Moskwie zostanie dziś otwarty XVII Festiwal Teatralny "Złota Maska". Poza konkursem zostaną również pokazane na nim spektakle polskich reżyserów w ramach polsko-rosyjskiego projektu "Teatr Polski w Moskwie". Przedstawienia będzie można oglądać od 4 do 24 marca.

bEgogkNx

Polskę na Festiwalu "Złota Maska" reprezentować będą najnowsze produkcje teatralne Krystiana Lupy, Mai Kleczewskiej, Grzegorza Jarzyny, Krzysztofa Warlikowskiego i Wojciecha Ziemilskiego. Rosyjscy widzowie będą mogli również obejrzeć na Dworcu Kijowskim w Moskwie przedstawienie uliczne przygotowane przez "Komunę Warszawa" i rosyjski "Liquid Theatre" noszące tytuł "Kolejowa Opera".
Festiwal Teatralny "Złota Maska" uznawany jest za najważniejsze wydarzenie teatralne w Rosji. O "Złotą Maskę" każdego roku walczy kilkadziesiąt najlepszych zespołów teatralnych ze wszystkich regionów Federacji. Od 5 lat organizatorzy moskiewskiej imprezy poza konkursem prezentują również twórczość zagranicznych reżyserów. W tym roku szczególna uwaga Rosjan zostanie skierowana na polskich twórców.

bEgogkOa
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)