Notowania

rosja
18.04.2010 18:57

Rosja - pogrzeb Lecha Kaczyńskiego w mediach

Wszystkie czołowe rosyjskie media śledziły pogrzeb prezydenckiej pary - Lecha i Marii Kaczyńskich. Telewizyjne kanały informacyjne "Wiesti" i "Rossija-24" prowadziły transmisje na żywo.

Podziel się
Dodaj komentarz

Główne agencje informacyjne "RIA-Novosti", Interfax i "ITAR-TASS" przekazały obszerne relacje z Krakowa. Kanały telewizyjne i rozgłośnie radiowe w serwisach informacyjnych zwróciły szczególną uwagę na udział prezydenta Dmitrija Miedwiediewa w uroczystościach. Radio "Gołos Rosiji" poinformowało, że prezydent Miedwiediew spotykając się przed pogrzebem z przedstawicielami polskim władz jeszcze raz wyraził współczucie bliskim zmarłych oraz całemu narodowi polskiemu. Jednocześnie zapewnił, że strona rosyjska nadal będzie maksymalnie otwarta na współpracę z przedstawicielami polskich władz w celu ustalenia przyczyn tragedii prezydenckiego samolotu.

Gazeta "Komsomolskaja Prawda" w wersji internetowej opatrzyła relacje z pogrzebu zdjęciami z różnych okresów życia prezydenta Lecha Kaczyńskiego - z miejsca katastrofy samolotu pod Smoleńskiem i z uroczystości pogrzebowych.

Tagi: rosja, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz