Notowania

wiadomości
18.07.2011 16:19

Rosja - statek - podnoszenie - opóźnienia

Żaden z ekspertów nadzorujących wydobywanie z dna Wołgi wraku statku "Bułgaria" nie jest w stanie podać konkretnego terminu wydobycia go na powierzchnię. Od 24 godzin podawane są sprzeczne informacje na temat prowadzonych na zalewie Kujbyszewskim prac przygotowawczych. Statek zatonął 10 lipca w rejonie Kamsko - Ustińskim Tatarstanu. Na jego pokładzie było 208 osób. Udało się uratować 79. Oficjalnie potwierdzono śmierć 114 osób a 15 uznawanych jest za zaginione.

Podziel się
Dodaj komentarz

W niedzielę wieczorem ratownicy rozpoczęli aktywną fazę operacji podnoszenia wraku. Specjaliści zapowiedzieli, że potrwa ona kilka godzin. Kilkadziesiąt minut później okazało się, że pękła jedna z lin holowniczych. Ratownicy zapewniali, że nie będzie to miało wpływu na przebieg akcji. Jednak do tej pory nie wznowiono fazy podnoszenia wraku. Przez cały poniedziałek: płetwonurkowie sprawdzali czy przerwanie liny nie doprowadziło do uszkodzenia kadłuba "Bułgarii", podkładano dodatkowe poduszki powietrzne pod prawą burtę i raz jeszcze uszczelniano wszystkie otwory. Z wnętrza zatopionego statku wypompowywana jest woda.
Kierujący akcją przedstawiciele ministerstwa transportu i resortu spraw nadzwyczajnych nie wiedzą kiedy "Bułgaria" pojawi się na powierzchni Wołgi. Według jednych źródeł może to być dziś wieczorem. Według innych - w ciągu najbliższych dni.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz