Notowania

wiadomości
05.09.2011 12:46

Rosja - struś - brawurowa ucieczka

Na dalekim wschodzie Rosji z cyrku uciekł struś-albinos. Na okolicznych mieszkańców padł blady strach, ponieważ wydano ostrzeżenie, że "wielki ptak może być bardzo agresywny".

Podziel się
Dodaj komentarz

Wydarzenia miały miejsce w Pietropawłowsku Kamczackim. Białemu strusiowi w brawurowej ucieczce z cyrku "Anastazja" towarzyszył kolega z klatki, lecz został szybko złapany i albinos musiał kontynuować akcję sam. Okazją dla ptaków do podjęcia walki o wolność były przypadkowo otwarte drzwi kojca.
Teraz, dyrektor cyrku lamentuje, że struś-albinos jest prawdziwą rzadkością i jego odnalezienie jest priorytetowym zadaniem dla pracowników. Zawiadomiono nawet lokalne media, by emitowały apele o pomoc w szukaniu strusia. Podkreśla się jednak, że nie jest to łatwe, ponieważ prawdziwy z niego pędziwiatr i potrafi biegać z prędkością 70 kilometrów na godzinę. Apelowi towarzyszy jednoczesne ostrzeżenie, by nie łapać albinosa na własną rękę, a po prostu powiadomić o miejscu jego pobytu.
"Struś jest bardzo głupi i agresywny. Niedoświadczoną osobę może poważnie zranić" - poucza dyrektor cyrku w pietropawłowskich mediach.
Pietropawłowski Kamczacki leży na dalekim wschodzie Rosji, nad Zatoką Awaczyńską. Strusiowi może być trudno przetrwać tam na wolności, ponieważ krajobraz jest zdominowany przez strome, skaliste i wiecznie ośnieżone wulkany. Ich podnóża zaś porasta niewykarczowany las.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz