Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: Nie było saudyjskiej propozycji ws. Syrii

0
Podziel się
bErUCnyZ

Rosja - Syria - Arabia Saudyjska - propozycja .

Rosja nie otrzymywała z Arabii Saudyjskiej propozycji kontraktu na broń w zamian za zaprzestanie wspierania syryjskiego prezydenta. Poinformowały o tym moskiewskie media, powołując się na anonimowego przedstawiciela z kręgów współpracy wojskowo-technicznej.
"Nic nam nie wiadomo o takich zamiarach saudyjskiej strony" powiedział jednej z rosyjskich agencji prasowych anonimowy przedstawiciel. W ten sposób skomentował on informacje podane przez niektóre zachodnie media o tym, jakoby Arabia Saudyjska zamierzała kupić rosyjską broń i obiecała nie konkurować z Rosją w dostawach gazu do Europy. W zamian Moskwa miałaby zaprzestać wspierania prezydenta Syrii Baszara al-Assada.
Tymczasem niektóre zagraniczne źródła twierdzą, że saudyjską propozycję odrzucił prezydent Władimir Putin. Moskiewskie media informują, że Rosja w ostatnich 10 latach prowadziła rozmowy z Arabią Saudyjską w sprawie sprzedaży dużej ilości uzbrojenia - chodziło o sumę od 2 do 9 miliardów dolarów. Jednak w ostatnim czasie nie obserwowano postępu w tych rozmowach.

IAR

bErUCnzC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)