Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: S-400 będą rozmieszczane najpierw na Dalekim Wschodzie

0
Podziel się

Najnowsze kompleksy antyrakietowe S-400, stanowiące część uzbrojenia rosyjskiej armii, będą w pierwszym rzędzie rozmieszczane na rosyjskim Dalekim Wschodzie. Poinformował o tym generał Anatolij Nogowicyn - wiceszef Sztabu Generalnego rosyjskiej armii.

bEgRkwnF

Generał Nogowicyn nie powiedział, dlaczego S-400 będą rozmieszczone najpierw na Dalekim Wschodzie. Obserwatorzy zwracają jednak uwagę, że nie jest to przypadkowe. Z rosyjskim Dalekim Wschodem graniczą Korea Północna i Chiny, a przez morze i ocean - Japonia i amerykańska Alaska. W związku z północnokreańskim programem rakietowym i jądrowym Rosja ma dobry pretekst do rozmieszczenia najnowszych kompleksów rakietowych właśnie w tym regionie.

Według rosyjskich źródeł, rakiety S-400 są przeznaczone między innymi do likwidacji samolotów na odległość do 400 kilometrów, w tym niewidzialnych "stealth", oraz rakiet balistycznych lecących z prędkością 4,8 kilometrów na sekundę. Kompleksy S-400 wchodzą w skład uzbrojenia rosyjskiej armii dopiero od 2 lat.

bEgRkwoi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)