Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rośnie liczba ofiar śmiertelnych wybuchu bomby przed kościołem

0
Podziel się

W położonym na zachodzie mieście Peszawar dwóch zamachowców-samobójców wysadziło się w powietrze przed kościołem.

Rośnie liczba ofiar śmiertelnych wybuchu bomby przed kościołem
(EPA/BILAWAL ARBAB)
bErwPOEl

Z sześćdziesięciu jeden do siedemdziesięciu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zamachu w Pakistanie. To najnowszy, ale prawdopodobnie nie ostateczny bilans ofiar ataku na chrześcijan. Według informacji przekazanych przez lokalne służby medyczne, rannych zostało niemal sto dwadzieścia osób.

W położonym na zachodzie mieście Peszawar dwóch zamachowców-samobójców wysadziło się w powietrze przed kościołem - gdy wierni wychodzili z porannej mszy. Według informacji przekazanych przez prywatną stację Geo TV, w świątyni znajdowało się wtedy sześćset osób. Wśród ofiar są kobiety i dzieci. Wielu rannych jest w stanie krytycznych - alarmują służby medyczne.

Jeden z pakistańskich polityków powiedział, że dzisiejszy podwójny atak samobójczy jest najbardziej krwawym zamachem na chrześcijan, jaki kiedykolwiek miał miejsce w Pakistanie.

bErwPOEn

Chrześcijanie w Pakistanie stanowią 4-procentową mniejszość. Islamscy bojownicy - odpowiedzialni za większość zamachów w tym kraju - uznają ich za heretyków. Mimo tego ataki na katolików są niezwykle rzadkie.

W samej prowincji Chajber Pasztunchwa żyje około 200 tysięcy chrześcijan. W jej stolicy - mieście Peszawar - 70 tysięcy.

Czytaj więcej w Money.pl

bErwPOEO
KOMENTARZE
(0)