Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
12.01.2014 17:08

Rośnie suma na koncie WOŚP

Podziel się
Dodaj komentarz

WOŚP-sytuacja-16.00

Rośnie suma na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do 16:30 udało się zebrać ponad 6 milionów 300 tysięcy złotych. W całej Polsce, a także za granicą, trwa 22. Finał WOŚP.
Finał przebiega spokojnie, doszło jedynie do kilku incydentów - zgłoszono między innymi dwa przypadki kradzieży skarbonek i pięć o zaginięciu puszek z datkami. W zbiórce bierze udział ponad 120 tysięcy wolontariuszy, więc skala incydentów jest znikoma - podkreśla policja.
Dużą część pieniędzy zebrano dzięki wpłatom internetowym. Po 14:30 poinformowano, że Złote Serduszka wylicytowano na razie za łączną kwotę około 600 tysięcy złotych. Serduszko numer 22, licytowane w Programie Pierwszym Polskiego Radia przekroczyło sumę 11 tysięcy złotych.
Wśród tego, co wystawiono na licytację, największą popularnością cieszy się wynajęcie jednej z lóż na Stadionie Narodowym do końca roku. Na razie jeden z chętnych chce za to zapłacić ponad 30 tysięcy złotych. Na kolejnych miejscach są: lot marzeń Dreamlinerem, but Leo Messiego z autografem i dzień w fotelu wicepremiera Janusza Piechocińskiego.
Do udziału w akcji zachęcała w imieniu swoim i prezydenta Anna Komorowska, która wrzuciła datek do puszki wolontariusza w jednym z warszawskich parków.
Pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie rozpoczął się duży koncert, którego kulminacją będzie pokaz fajerwerków o 20:00, tak zwane Światełko do Nieba. Łącznie w całym kraju odbywa się dziś blisko 700 koncertów, na których zagra ponad 1300 zaespołów muzycznych z Polski i zagranicy. Odbędą się też łącznie 24 biegi oraz wiele happeningów, pokazów i pikników, na których zbierane są pieniądze na Orkiestrę.
W ubiegłym roku WOŚP zebrała ponad 50 milionów złotych.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz