Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosyjscy narodowi bolszewicy wtargnęli do konsulatu Rosji w Kijowie

0
Podziel się:

Przedstawiciele rosyjskiej Partii Narodowo-Bolszewickiej wtargnęli do konsulatu Rosji w Kijowie. Żądają spotkania z ambasadorem tego kraju w ukraińskiej stolicy Wiktorem Czarnomyrdinem.

10 członków Partii Narodowo-Bolszewickiej twierdzi, że ich akcja ma związek z zaprzysiężeniem na prezydenta Dmitrija Miedwiediewa. Ich zdaniem, od czasu gdy Borys Jelcyn przekazał władzę Władimirowi Putinowi, w Rosji nie odbywają się normalne wybory prezydenckie.

"Rządząca krajem junta podejmuje decyzje dotyczące władzy bez nas" - czytamy w oświadczeniu.

Narodowi Bolszewicy żądają - między innymi - ponownego zalegalizowania działalności ich partii, zwolenienia aresztowanych i zaprzestania represji politycznych.

Wśród uczestników kijowskiej akcji jest Anna Płoskonosowa - narzeczona zabitego w listopadzie, w przededniu marszu niezgodnych, działacza tego ugrupowania Jurija Czerwoczkina. Stara się ona o azyl polityczny na Ukrainie.

O zajęciu konsulatu poinformowali sami Narodowi Bolszewicy. Przedstawiciele rosyjskiej ambasady powiedzieli w rozmowie z portalem Korrespondent.net, że nie mogą komentować tej informacji.

Partia Narodowo-Bolszewicka wchodzi w skład koalicji Inna Rosja.

wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)