Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wypowiedzi
08.09.2007 22:19

Roszkowski krytykuje Kwaśniewskiego za wypowiedź w "Vanity Fair"

Eurodeputowany PiS prof. Wojciech Roszkowski odniósł się niezwykle krytycznie do wypowiedzi Aleksandra Kwaśniewskiego na temat Polski. W wywiadzie dla niemieckiej edycji "Vanity Fair" były prezydent mówił, że władze w Berlinie powinny ostrzej postępować, jeśli w wyborach wygra PiS i nie zmieni swej polityki wobec Niemiec.

Podziel się
Dodaj komentarz

Aleksander Kwaśniewski powiedział wczoraj, że sens całej wypowiedzi jest odmienny, a cytowane w gazetach zdania są wyrwane z kontekstu i przytoczone tylko w części. Jednak redaktor naczelny niemieckiego magazynu "Vanity Fair" zapewnił Polskie Radio, że wywiad był autoryzowany.
Zdaniem profesora Roszkowskiego, obraz Polski, wyłaniający się ze słów Kwaśniewskiego, jest fałszywy. Jak dodał, w świat poszła opinia, że Polska jest krajem o zagrożonej demokracji. Wojciech Roszkowski uważa, że wypowiedź Aleksandra Kwaśniewskiego nie przystoi byłemu prezydentowi. Zdaniem profesora, zachęcanie obcego państwa do interweniowania w sprawie własnego kraju jest horrendalne. Eurodeputowany PiS podkreślił, że takie wypowiedzi są ważące dla opinii o Polsce za granicą, gdyż opinia byłych prezydentów jest poważnie brana pod uwagę. Wystarczy jedna czy dwie takie opinie, żeby wyjątkowo zaszkodzić krajowi - powiedział profesor.

Tagi: wypowiedzi, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz