Rowerowa jazda na orientację - ME w Krasnobrodzie: Finki zdominowały sprint kobiet; Anna Kamińska daleko

0

rowerowa jazda na orientację - mistrzostwa Europy - Krasnobród - sprint kobiet -Marika Hara - Anna Kamińska

Reprezentanci Finlandii nie spuszczają z tonu podczas mistrzostw Europy w rowerowej jeździe na orientację, które odbywają się na Zamojszczyźnie, a których bazą jest Krasnobród. Zaległy sprint kobiet wygrała Marika Hara, a jej rodaczka - Ingrid Stengard zajęła trzecie miejsce.

Ponad 40 zawodniczek, które przystąpiły do rywalizacji, miało do zaliczenia 15 punktów kontrolnych rozstawionych na łącznym dystansie ok. 5,8 km. Tryumfatorka uporała się z tym w 25 minut i 23 sekundy. Wicemistrzyni Europy, Szwajcarka Ursina Jaggi była gorsza o 2 minuty i 24 sekundy; kolejna Finka przegrała srebro tylko o 2 sekundy.

Sprint był kolejną konkurencją, w której nie powiodło się czołowej polskiej specjalistce od rowerowej orientacji - Annie Kamińskiej. Mistrzyni świata sprzed 3 lat właśnie w sprincie, zajęła dopiero 32. miejsce, tracąc do Hary ponad 10 minut. Na średnim dystansie Polka nie została sklasyfikowana, bo opuściła jeden z punktów.

Wyniki sprintu kobiet umocniły Finlandię na prowadzeniu w klasyfikacji medalowej; Finowie mają już 9 medali (w tym 4 złote i 1 srebrny); dalej są Rosja - 4 medale (1 złoty i 3 srebrne) i Wielka Brytania - 1 złoty medal; na podium stawali jeszcze reprezentanci Czech, Słowacji, Szwajcarii i Szwecji.

Mistrzostwa potrwają do niedzieli; na piątek zaplanowano rywalizację kobiet i mężczyzn na długim dystansie.