Notowania

wiadomości
18.01.2014 13:21

Rozpoczęła się kolejna edycja kampanii ,,Mam haka na raka"

Podziel się
Dodaj komentarz

W Polsce rozpoczęła się kolejna edycja kampanii społecznej "Mam haka na raka". Młodzi ludzie przekonują dorosłych, że z rakiem można wygrać. Trzeba tylko chcieć i często się badać. Do akcji włączył się między innymi Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu.
Co roku omawiany jest inny rodzaj raka. Tym razem to chłoniaki czyli choroba nowotworowa białych ciałek krwi - limfocytów - mówi nauczycielka Iwona Stein. Poprzez rozdawanie specjalnych ulotek czy przeprowadzanie ankiet młodzi ludzie zachęcają Sądeczan do profilaktycznych badań.
Do zrobienia jest bardzo dużo, bo nadal wiele osób nie wie jak walczyć z chorobami nowotworowymi mówią uczniowie sądeckiej samochodówki. W ramach kampanii w Światowym Dniu Walki z Rakiem 4 lutego na ulicach polskich miast odbędą się specjalne happeningi. "Mam Haka na Raka" skierowany jest do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych na terenie całej Polski a jego nadrzędnym celem jest kształtowanie postaw prozdrowotnych poprzez edukację oraz zapoznanie młodzieży z chorobami nowotworowymi.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz